basen ogrodowy dla dzieci - uglytoys.com.pl

Basen ogrodowy dla dzieci – dmuchany, rozporowy czy ze stelażem?

Basen ogrodowy dla dzieci będzie stanowił źródło nieustannej zabawy w ciepłe dni. Jednocześnie pozwoli się schłodzić. Jednak, aby wszyscy byli z basenu zadowoleni należy go wybrać z rozwagą i zastanowić się nad paroma aspektami.

Na co zwrócić uwagę wybierając basen ogrodowy dla dzieci?

Na te i inne pytania dotyczące basenów do ogrodu odpowiedzi znajdziecie w dalszej części tekstu.

basen ogrodowy dla dzieci - uglytoys.com.pl
Jaki basen dla dziecka wybrać? Czym się zainteresować, aby wybrać najlepszy?

Jakie są rodzaje basenów ogrodowych?

Możemy spotkać się z następującymi rodzajami basenów ogrodowych dla dzieci:

  • basen dmuchany,
  • basen rozporowy,
  • basen stelażowy,
  • basen ze zjeżdżalnią.

Dodatkową kategorię mogą stanowić jeszcze baseny ogrodowe z kulkami zamiast wody. Jednak wolimy skupić się na basenach ogrodowych oferujących miłe spędzenie czasu w wodzie.

Basen dmuchany

Jest to najbardziej popularny rodzaj basenów ogrodowych. Ich konstrukcja jest najprostsza. Dostępność w wielu rozmiarach powoduje, że dość często są wybierane dla dzieci. W tym nawet dla roczniaków. Do tego rodzaju basenu dołączana jest zazwyczaj pompka ręczna lub elektryczna pozwalająca napompować basen .

Basen rozporowy

Jego wymiary są zazwyczaj większe niż basenów dmuchanych. Są one częściowo dmuchane, ponieważ należy nadmuchać tak zwany kołnierz basenu. Odpowiedni kształt nadaje basenowi woda podczas napełniania go. Baseny tego typu są bardzo przestronne i może z nich korzystać więcej osób. Dedykowane są dla dzieci powyżej trzeciego roku życia.

Basen stelażowy

Basen stelażowy należy do najbardziej trwałych i wytrzymałych konstrukcji. Może z niego korzystać cała rodzina jednocześnie. Mogą z niego korzystać wyłącznie starsze dzieci.

Basen ze zjeżdżalnią

Baseny ze zjeżdżalnią dedykowane są dzieciom w różnym wieku. Możemy spotkać tego rodzaju baseny przypominające jedynie brodzik, ale również i głębsze. Zamontowana zjeżdżalnia będzie stanowić dla dzieci dodatkową atrakcję. Warto wspomnieć, że do niektórych basenów dmuchanych możemy dokupić pasującą zjeżdżalnię osobno.

basen ogrodowy dla dzieci - uglytoys.com.pl
Jakie są opinie o basenach ogrodowych dla dzieci? Ile kosztują takie baseny?

Na co zwrócić uwagę wybierając basen dla dzieci?

Wybierając basen ogrodowy dla dzieci musimy zwrócić uwagę na:

  • rodzaj basenu – dmuchany, rozporowy, stelażowy, ze zjeżdżalnią,
  • materiał z jakiego wykonano basen – mogą różnić się od siebie między innymi grubością czy elastycznością, wybierajmy baseny dla dzieci wykonane z miękkich i jednocześnie trwałych oraz odpornych na działanie promieni słonecznych materiałów,
  • wymiary – należy dostosować do wieku dziecka, producenci podając rozmiary basenów podają wymiary basenu w ich najszerszym punkcie, wielkość przykładowego basenu dla trzylatków może wynosić 260 cm x 160 cm x 45 cm. Baseny dla dzieci mogą być jeszcze większe. Największe z nich mają nawet 6 metrów długości,
  • wiek dziecka – producenci określają zazwyczaj na opakowaniu produktu dla jakiej grupy wiekowej jest on przeznaczony.

Pamiętajmy, aby nigdy nie spuszczać dziecka z oczu. Nawet w przypadku najbardziej płytkiego baseniku jest to ryzykowne. Dzieci powinny korzystać z basenu wyłącznie pod opieką osoby dorosłej.

Jaka głębokość basenu będzie odpowiednia?

Jeśli na opakowaniu basenu nie ma oznaczeń wiekowych, należy dobrać go na podstawie jego głębokość. To ile powinna ona wynosić ustalamy na podstawie wzrostu dziecka. W tym celu wyznaczamy sobie co będzie dla nas miernikiem głębokości. Dla przykładu, możemy zdecydować się na basen dziecięcy, który ma sięgać do kolan naszej pociechy. Następnie patrzymy na wysokość basenu podaną na opakowaniu i porównujemy z przyjętą przez nas wartością wyliczoną ze wzrostu dziecka.

Jak dbać o dziecięcy basen ogrodowy?

Basen dziecięcy, jak każdy inny basen ogrodowy zabrudzi się i co pewien czas należy go czyścić. W tym celu przydatne będą środki chemiczne, na przykład tabletki z chlorem mające za zadanie zdezynfekować basen, wyrównać poziom pH wody oraz zabezpieczyć basen przed powstawaniem zielonkawego osadu. Należy jednak upewnić się, że dany środek można stosować do basenów, z których korzystać będą dzieci.

Jakie akcesoria mogą przydać się dzieciom do kąpieli w basenie?

Aby uatrakcyjnić dzieciom zabawę w wodzie możemy zdecydować się na zakup dodatkowych akcesoriów takich materace czy fotele dmuchane. Jeśli chcemy mieć pewność, że dziecko będzie zawsze bezpieczne możemy zdecydować się na zakup nadmuchiwanych kół czy dmuchanych opasek na ręce.

Jeśli basen jest wysoki warto zainteresować się dwustronnymi drabinkami do basenu.

basen ogrodowy dla dzieci - uglytoys.com.pl
Czy z basenu może korzystać kilkumiesięczne niemowlę? W jakim wieku powinno być dziecko, aby pluskać się w basenie?

Od jakiego wieku można korzystać z basenów ogrodowych?

Dla niektórych rodziców może być to kwestia sporna. Jeśli dziecko lubi wodę i dobrze się w niej czuje to nie ma żadnych przeciwwskazań, aby z baseniku korzystało kilkumiesięczne niemowlę. Czy to płytki basenik, w którym dziecko może sobie posiedzieć, czy normalnej wielkości basen, w którym dziecko jest trzymane przez rodziców. Aktywność wiążąca się z przebywaniem w wodzie jest wręcz wskazana.

Rodzaj basenu, a wiek dziecka

Dla dzieci w wieku od jednego roku do dwóch lat idealne będą baseny dmuchane o niewielkich wymiarach. Podobnie rzecz się ma z trzylatkami.

W przypadku starszych dzieci możemy zastanowić się nad kupnem większych basenów dmuchanych lub rozporowych. Miękki kołnierz oraz ściany zapewnią dziecku bezpieczeństwo nawet w momencie przypadkowego zderzenia się z tego rodzaju przeszkodami.

Opinie

Baseny ogrodowe to dobry wybór, który pozwoli dzieciom schłodzić się w upalne dni. W basenie będą one miały również dużo frajdy i zabawy, a wielkość niektórych modeli pozwoli nawet na uczenie dziecka pływać, jeśli nie posiada ono tej umiejętności. Dodatkową atrakcją mogą być zabawki czy przymocowywane do basenów zjeżdżalnie.

Producenci i ceny

Baseny ogrodowe oferują firmy takie jak Beliani, Bestway, Blooma, Friedola, GRE, Happy Green, Hecht, Intex, Jilong, Marimex, MSpa, Telehit, VidaXL czy Wideshop. Ceny basenów wahają się od około 18 złotych do prawie 12000 złotych i zależą one od głównie od wymiarów oraz rodzaju basenu.

Zerknijcie na poniższy test basenu ogrodowego:

Co sądzicie o basenach ogrodowych? Czy Wasze dzieci chętnie by z nich korzystały?

Dajcie znać w komentarzach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *