zabawki do kąpieli dla niemowlaka - uglytoys.com.pl

Zabawki do kąpieli dla niemowlaka

Zabawki do kąpieli to dobry sposób na ujarzmienie żwawego niemowlaka i jednocześnie łatwiejsze wykąpanie malucha przez rodzica. Jednak zabawki te powinny być odpowiednio dobrane, a ich wybór przemyślany.

Jakie rodzaje zabawek kąpielowych dla niemowląt mamy do wyboru? Na co zwrócić uwagę kupując zabawkę?

Czytajcie dalej!

zabawki do kąpieli dla niemowlaka - uglytoys.com.pl
Co ma znaczenie przy wyborze zabawki kąpielowej? Zobacz jak wybrać najlepszą dla niemowlaka zabawkę do kąpieli.

Jakie są rodzaje zabawek do kąpieli dla niemowląt?

Zabawki dla dzieci mają coraz bogatszą gamę wyboru. Nie inaczej sprawa się ma w przypadku zabawek kąpielowych.

Możemy wyróżnić następujące rodzaje zabawek do kąpieli:

 • zabawki gumowe – najpopularniejszym przedstawicielem tej grupy jest żółta, gumowa kaczuszka,
 • zabawki na przyssawki – przymocowana do wanienki kolorowa rybka z pewnością zainteresuje malucha,
 • zabawki nakręcane lub automatyczne – pływająca wesoło wokół niemowlaka rybka powinna go zachwycić,
 • książeczki do kąpieli – jest zabawka edukacyjna przeznaczona dla niemowląt zbliżających się do ukończenia pierwszego roku życia,
 • kredki i pisaki do kąpieli – pozwalają one na malowanie na wannie i płytkach, są łatwo zmywalne.

Warto dodać, że zabawki gumowe to nie jedynie kaczuszki. Coraz większa oferta zabawek kąpielowych pozwala na wybór interesującego dla dziecka koloru, a nawet kształtu. Jeśli chcemy kupić naszemu dziecku tę miękką, a dzięki temu bezpieczną dla niego zabawkę to warto pokusić się o wybranie zabawki w ulubionym kolorze dziecka.

Natomiast jeśli kogoś martwi, że książeczki pod wpływem wody rozpadną się to uspokajamy. Książeczki kąpielowe są wykonane z materiałów wodoodpornych, a różnorodność tematyki i poziomu trudności takich książeczek pozwoli dostosować odpowiednią do naszego dziecka.

Dodatkową atrakcją może być także zmiana koloru zabawek pod wpływem ciepłej wody lub wydawanie dźwięków w kontakcie z cieczą.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze zabawek do kąpieli?

Wybierając zabawkę do kąpieli należy zwrócić uwagę na:

 • oznaczenia wiekowe – zabawki kierowane do niemowląt mogą mieć oznaczenia 2m+, 3m+ czy 6m+,
 • sposób czyszczenia – niektóre zabawki można myć w zmywarce dzięki czemu akcesorium jest przy okazji wyparzane,
 • materiał z jakiego zrobiono zabawkę – dla młodszego dziecka powinny być to zabawki miękkie, którymi nie wyrządzi sobie ono niechcący krzywdy,
 • bezpieczeństwo – powinny posiadać atesty i certyfikaty oraz spełniać określone normy bezpieczeństwa.

Zabawki przeznaczone dla niemowląt powinny być proste i niewymagające oraz przyciągać wzrok i uwagę malucha, a ich czyszczenie łatwe. Dobrą opcją w zabawce jest możliwość rozebrania jej na części do czyszczenia. W ten sposób możemy doskonale oczyścić i zdezynfekować zabawkę, a także mamy pewność, że w jej zakamarkach nie rozwijają się bakterie i grzyby.

zabawki do kąpieli dla niemowlaka - uglytoys.com.pl
Jak należy myć zabawki kąpielowe? Czy niemowlęce zabawki do kąpieli można czyścić w zmywarce? Przekonaj się!

Jak dbać o zabawki kąpielowe?

Nieważne jakie zabawki dla niemowlaka wybierzemy, istnieją uniwersalne zasady, których należy przestrzegać, aby zabawki te posłużyły niemowlakowi możliwie jak najdłużej.

Dotyczą one utrzymania zabawek w należytej czystości i brzmią następująco:

 1. Po używaniu zabawek osuszamy je, wycieramy ręcznikiem i zostawiamy do wyschnięcia w organizerze lub siateczce w taki sposób, aby resztka wody mogła swobodnie wypłynąć z wnętrza zabawek.
 2. Minimum raz w tygodniu zabawki należy rozłożyć na części i dokładnie umyć oraz zdezynfekować. Jeśli producent zastrzegł taką możliwość, to zabawki możemy umyć w zmywarce. Warto też zabawki wyparzyć, aby pozbyć się bakterii.

Dlaczego mycie zabawek jest ważne?

W trakcie kąpania zabawki mają kontakt z wodą, a woda bezpośrednio ze skórą niemowlęcia. Jeśli zabawki będą nieprawidłowo utrzymywane w czystości to nagromadzone bakterie lub grzyby będą przenoszone do organizmu dziecka stanowiąc w ten sposób niebezpieczeństwo dla jego zdrowia, a w skrajnych przypadkach życia

Jak przechowywać zabawki kąpielowe dla niemowląt?

Woda i zabawki trzymane w nieodpowiedni sposób, na przykład w zwykłym pudełku, to przepis idealny na powstanie pleśni w zabawce. Oprócz należytego dbania o zabawki warto zamienić zamknięty pojemnik na zabawkę na organizer z dziurkami przez, które nadmiar wody wypłynie do wanny. Organizer ten mocujemy na ścianie bocznej wanienki lub na ścianie nad wanną dla dorosłych.

Dobrym i popularnym rozwiązaniem jest również mocowanie do ściany siateczki na przyssawkach, do której wkładamy zabawki. W ten sposób nadmiar wody także ucieknie, a zabawki kąpielowe wyschną całkowicie.

zabawki do kąpieli dla niemowlaka - uglytoys.com.pl
Jaka zabawka kąpielowa stanowi najlepszy wybór? Poznaj zdanie rodziców na temat zabawek do kąpieli dla niemowląt.

Opinie

Zabawki do kąpieli to konieczność, aby na czas mycia uspokoić i zająć czymś żwawe niemowlę. Jedne dzieci uwielbiają klasyczną i znaną od pokoleń gumową kaczuszkę. Z kolei inne gustują w rybkach na przyssawce przymocowanych do ściany w wanience.

To co spodoba się dziecku to rzecz bardzo indywidualna, jednak uniwersalna gumowa kaczuszka powinna podbić serca większości maluchów.

Producenci i ceny

Do producentów zabawek kąpielowych dla niemowląt należą firmy Chicco, Fisher-Price, Tomy, Yookidoo, Skip Hop, Sassy, Akuku, Smily Play, Lullalove czy Bam Bam. Ceny wahają się od około 3 złotych do około 300 złotych i zależą od rodzaju zabawki oraz jej wielkości.

Zapraszamy do obejrzenia recenzji zabawek i akcesoriów kąpielowych:

Czy Wasze dziecko korzysta z zabawek do kąpieli? Jaka zabawka jest ulubieńcem Waszej pociechy?

Dajcie znać w komentarzach! Jesteśmy ciekawi co okazało się u Was najlepszą zabawką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *